Vojna administracija : I i II sveska

8

батерије мајор. У таком случају говор у писму биће као да су команде равног положаја.

Ча. 9.

У званичној преписки, ма каквог положаја да је онај који пише, не сме употребити изразе непристојне п вређајуће, јер у сваком случају ваља чувати достојанство и понос војника п службеника.

Чл. 10.

За команде равног положаја сматрају се: чете, ескадрони п батерије.

Вишег од овог а међусобом равног положаја команде јесу: команде, заводи и надлештва који су административни органи Ш-ћег степена.

Вшшак пак п од ови, а међусобом равног положаја јесу: команде, надлештва и заводи — административни органи П-гог степена.

Остале команде н штабови, који пшсу админпстративни органц, равњају се са положајем оним, који је прописан правилом „О праву и надлежности у војсци“.

Министар војни има положај над свима командама Џ административним органима у војсци.

У 1

Званична преписка може непосредно постојати само између команада пли лица, која су по службеном „положају једно другом равни, пили стоје у непосредном односу претпостављености или потчињености. За све друге случаје правилно постоји преписка посредна т.ј. пише се вишим пли пижим властима, (или командама) постепено преко свију оних властп које заузимају свој положај 15међу дописујућих се власти. Тако н. пр. ако бп командир чете имао потребу писмене преписке са Министром војним, он не шаље своје ппшемо непосредно министру, него своме првоме, непосредном старешини, — команданту батаљона

пр ренин рута