Vojna administracija : I i II sveska
19
стављати такове предмете, којп се из разних управа п завода пздају, као н. пр. одело и оружје и т. Д.; јер се прво издаје из управе војне одеће, а друго из управе вој. технич. завода, сваком пак потребује докуменат издатка, а један исти не може за обоје служити; с тога наведене предмете ваља свако засебним требовањем искати.
6, Венредна су требовања она, која се не оснивају на постојећим законима и правилима, него која су постала нужна сплом околности. У том случају састевљају се требовања као и она прва, али не шаљу се сама, него се „спроводе са писмом у коме се морају павести узроци и побуде због којих се требовање чини. Ако се предлог писма са требовањем одобри, поступа се с њиме даље као и са редовним; а ако се не одобри, опда се стави на предлогу: „Не одобрава се“, или се још наведу узроци зашто се не одобрава; затим мете се: нумера, датум пи потпис, па се заједно с требовањем поврати тамо од куда је пи дошло.
в, Исправе. Чл. 86.
Исправе су писмене сведолбе или уверења о лицима, стварима или околностима, као што су: објаве, отпусти, реверси, признанице, уверења, сведоџбе и т. д.
Оне се пишу као што следује:
1. Горе на средини мете се крупним словима н. пр: Уверење, Објава, Отпуст, Признаница, Реверс п т. д.;
2. Испод овога долази садржај као у писмима. Садржај исправе треба у кратко али јасно и опредељено да садржи у себи све опо, што је нужно за потврду онога, због чега се исправа издаје;
3. Испод садржаја ставља се: пумера, датум п потпис, а поред потписа с леве стране удари се званични печат.
Ево неколпко примера за псправе:
9%