Vojna administracija : I i II sveska

240)

лају. Ово одређлвање вртиће се један пут у години преко зиме. Одређена лица дужна су пропшену стоку и комору држати па лицу и спремну, да је војна власт може употребити у свако време. Ко пзјави, да ову стоку или комору не желп држати на лицу и по пропису или је не хтедне набавити у току трп месеца од дана уписа, дужан ће бпти платити ову дажбину у новцу по цени коју од ређује војни министар, а ако не хте то сам уччнити, наплата ће се извршити екзекутивним путем, које наређује војва власт п ово се одма пзвршује.

Новац на овај начин прикупљен, храниће се у војним касама, пли ће се давати на приплод новчаним заводима, што ће наређивалп војни минпстар, а употребиће се за набавку стоке п коморе, кад затреба. Кад тако набављена стока угпне, пли постане неспособна, дотични обвезници уложпће опет на њих припадајући део.

Подробније о свему овоме прописује војни мпнистар.

Докле се комора ш све остале напред наведене потребе по овоме закону потпуно пе набаве, одржаваће се како је сад Формпрано по досадањим законским одредбама примењујући у вужној п могућој мери и одредбе овога закона.

Одељак Ш 0 старешинама.

Члан 90.

За резерву редовне војске постоје оспм редовних официра п резервни официри п подофициро. ОФицирска старешинска места у 1 позиву народне војске: за пуковске, више команде пи њихове штабове заузимају редовни официри, а офпцирска старешинска места за батаљоне ескадроне, поједине специјалне засебне команде и делоце санитета, пијонера п т. Д., заузимају како официри редовни, тако и резервни официри п старешине народне војске, с потребним бројем подофицира сталног кадра, према