Zakon o Narodnoj banci Kraljevstva Srba, Hrvata i Slovenaca : od 26. januara 1920
= lj
Члан. 31.
За све спорове, било бапчине против других, било других против банке, надлежан је Трговачки Суд у Београду, тако исто за спорове сваког њеног филијала падлежан је суд места у
коме је филијала.
То вреди и за обуставе и забране, које би тражила Банка и њени филијали.
Обезбеда коју Банка тражи-има се дати како ва главни дуг и интерес, тако и за трошкове који по закону на спорни предмет свега долазе, рачунајући и оправдање обезбеде.
Извршна власт дужна је најскорија слати Банци у овереном препису списак пописаних ствари у забрану или обуставу, а попис и процену дужна је вршити по прописима закона о стечајном поступку.
Члан 32.
Пресуде против дужника банчиних морају се најскорије извршити.
Продаја било покретног било непокретног имања банчиног дужника огласиће се три пута у Службеним Новинама. Од дана последњег огласа у новинама до дана продаје не сме проћи више од тридесет ни мање од десет дана.
Осим тога, продаја ће се и нарочито саопштити банци у сваком случају, а дужнику, повериоцима обезбеђеним и смесницима (ваједнича рима) само онда, ако ова лица имају стално место становања у Краљевству, тако да им се може саопштити, кад је продаја одређена или ће се место њих саопштити њиховим заступницима са таквим сталним местом становања у Краљенству, ако су та лица своје заступнике на време власти именовала.
Члан 838.
Имовина и дохотци банчини ослобођавају се пореза, такса и дажбина за време трајања концесије. Исто тако ослобођени су од такса:ре-