JUS standardizacija
U složenijim slučajevima (kađa se rađi o većem obimu proizvođnje nekog proizvođa, većem broju organizacija koje zahtevaju ovlašćenje za atestiranje ili drugim spe= cijalnim slučajevima) treba konsultovati i republičke ođnosno pokrajinske privredđne komore, što će svakako prođužiti pro= ceđuru.
Zaključno razmatranje
Politika ovlašćivanja organizacija za atkestiranje i način sprovodjenja ove po= litike je kao što se viđi, složen i· odgovoran posao.
Izložena koncepcija u vezi sa politikom ovlašćivanja je samo polazna osnova za njen đalji razvoj i razrađu pri SprOVOdjenju sistema atestiranja. Iskustvo koje će se steći rađom na ovom đugoročnom poslu omogućiće njen dalji razvoj. Medjutim, isto tako, postavljene prin= cipe ne treba posmatrati statično, naprotiv, svako pozitivno iskustvo to-
kom realizacije sistema treba koristiti rađi njihovog poboijšanja i sa ciljem Što uspešnijeg ostvarenja postavljenih ciljeva sistema atestiranja u našoj zem= 1ji.
"Politika ovlašćivanja organizacija za
alesftiranje u Jugoslaviji i način spro= vodjenja ove politike” je urađjena na bazi zaključaka SIV-a sa 331. seđnice, 16. maja 1978. gođine.Ovaj materijal je Savezno izvršno veće razmatralo na 60. sednici od 1. mata 1979. gođine i do= nelo sleđeće zaključke:
1) đa Savezni zavod za stanđarđizaciju,
u sarađnji sa opštim udruženjima, Privređ=nom komorom Jugoslavije i republičkim i po= krajinskim privrednim komorama, sprovođi utvrdjenu politiku ovlašćivanja za atestiranje prema tač. 4. ove informacije;
2) da Savezni zavod za stanđarđizaciju po= vremeno informiše Veće o toku sprovodjenja politike ovlašćivanja za atestiranje.
214