JUS standardizacija
Pomoć zemljama u razvoju koje su danas zastupljene sa 7O% međju članicama ISO-a je jedan ođ njenih ciljeva koji zaslužuje najviše hvale. Izrađa medjunarodnih standarda koji odgovaraju potrebama ovih zemalja, prenošenje znanja putem stanđarđa, organizovanje seminara, pružanje pomoći u vezi sa metođologijom uvodjenja nacionalnih službi za standarđizaciju su samo neke od aktivnosti koje su uovozm cilju obavljene u toku proteklog periođa.
Uspostavljanje i razvijanje medjunarodne mreže informacija u oblasti stanđardiza=cije (ISONET) su bile od 1977. do 1979. vrlo važne aktivnosti ISO-a. Možemo kon= statovati da se ovo uspostavljanje privodi kraju i đa će se ISONET u bliskoj budućnosti prihvatiti značajnijih aktivnosti. Prilikom rešavanja ovih zađataka koji su prepuni odgovomosti ne treba da zaboravimo da usaglašavanje međjunarodnih standđarđa sa zahtevima napretka nauke i tehnike predstavlja značajan pokazatelj efikasnosti naših aktivnosti.
ISO danas ima solidne osnove koje mu OmOgućuju da se suoči sa najstrašnijim i najsloženijim izazovima.
Oyo nam dozvoljava da čvrsto verujemo da će međjunarodna saradnja u oblasti standarđdizacije uspeti da još više unapređi mir i napređak čitavog čovečanstva.
Na kraju bih želeo đa iskoristim ovu priliku da izrazim svu svoju zahvalnost zameniku Predsednika, članovima Saveta TSO, Centralnom sekretarijata kao i svim članovima na stalnoj i konstruktivnoj podđršci koju su mi pružali u toku mog predsedništva u ISO-u.
Želeo bih đa čestitam mom nasledniku
G. Henri-DURAND, na izboru za visoku funkciju Pređsednika ISO-a i da mu od srca poželim đa uspe đa uveća listu značaj-
nih rezultata koje je ISO ostvario a za dobro čovečanstva.
Srećna nova gođina! 2 77 Će
Decembar 1979. godđine
70 -očoČČ__oEoEoČoČooooČ_ao_o__a____o__________OČ____OO—OG___ČČČ_______________CE___—