Policiski rečnik : Knjiga druga Ž — Lj

Ку

д., подруми и латуми у земљи без надземне грађевине.

Храмови свију законом признатих вероисповести не добијају кућне бројеве, али добијају куће, у којима _ станују њихови службеници, даље · манастири, текије, касарне и војни танови, болнице, сиротињски домови (склоништа), казнени | заводи H T. ML

Ако се за време нумерисања наиђе на кућу која је још у грађењу, а иста ће после довршења служити за становање, треба и њу одмах нумерисати. Разрушене куће и плацеве не треба нумерисати.

Ако у некој вароши постоји турска чаршија и у њој дућани, у којим се не станује, морају се и OHH нумерисати, но то нумерисање мора бити сасвим различито OJ кућног нумерисања. У том случају употре-

биће се ови знаци: и то.

ДЕ ДИ IL 200

Члан 5. Кућне бројеве треба израдити на дрвеним таблицама од 920 см. дужине и 15 см. ширине и 2 см. дебљине.

Где има средства и бољег и трајнијег материјала, слободно је да – се нумерисање изведе на металним таблицама, или на таблицама од природног или вештачког камена.

Ако се нумерисање кућа He GH могло извести на дрвеним таблицама или на ком другом поменутом материјалу, онда се може овај посао прелазно · извршити – обележавањем нумера на кућама црном масном б0јом. Дрвене таблице са именима улица треба да су 50 см. дуге, 30 см. широке и 2 см. дебеле.

Које место буде изводило нумери– сање кућа по улицама и набављало бројеве од метала, препоручује се,

да се испод сваког броја означи ситним словима и име дотичне улице, за коју је број одређен. На улазу у место и излазу из места учврстиће се на крајње куће или на засебне

стубове табле 65 см. дуге и 40 CM. широке, на којима ће бити исписано крупним словима, име 'места и среза н пр.

Село Баничево.

Срез Голубачки.

Члан 6. Таблице за имена места и улице набавља општински суд на рачун односне катастарске општине, а кућне бројеве набавља општине ки суд на рачун сопственика кућа.

Члан 7. Да би се знало колико ће требати таблица, општински суд сагтавиће списак кућа по бројевима за свако место зао но.

Овај ће списак садржавати: кућпи број, презиме, име и очево име сопственика. куће, место његовог становања, број парцеле (који ће унети геометар после свршеног пописа земљишлта) и примедбу.

Куће треба уписати у списак оним редом, којим ће се вршити њихово нумерисање на лицу места.

У списак кућа пише се презиме и име сопственика, а не закупчика и сл.

Упис сопственика врши се овако:

1.) Уз презиме и име сопственика треба. унети и име његова оца, на пр. Марковић Милош Миланов.

Овако ће се уписати и неудате женске које су сопственици, на пр. Марић Јелена Павлова. |

Ако је женска удата онда ће се уписати презиме и име њеног мужа и њена девојачко презиме на пр. Марковић Даница Миланова рођена Симић, а ако је удовица онда ће се и то нагласити например Павловић ЈЉу- | бица удова Иванова рођена Петро- BHH. :