Danas

Samo trening Kubanaca

Polnfinale Svetske Lige: Knba - Bngarska 3:0

Polufinale svetske lige Drugi protivnik jugoslovenske reprezentacije u polufinalnom turniru svetske lige, selekcija Kube, prikazala je sinoć u Pioniru odličnu igru protiv Bugarske. Kubanci su za samo 67 minuta igre übedljivo slavili sa 3:0 (po setovima 15:3, 15:2, 15:9), prikazavši se tako kao prejak protivnik Bugarima, koji su nakon poraza od Jugoslavije u ponedeljak, digli ruke od plasmana u „fajnal for“. 0 sinoćnjoj utakmici ne vredi mnogo pričati. Za Kubance to je bio više trening nego ozbiljna utakmica. Oni su od samog starta nametnuli svoj način igre i u tom stilu su nastavili do samog kraja. U prvom setu Kubanci su jednostavno proleteli pored Bugara. Ovaj set je trajao samo sedamnaest minuta, a Kubanski odbojkaši su ga više nego lako rešili u svoju korist rezultatom 15:3. U drugom setu ista priča. Jedina razlika u odnosu na prvi deo susreta bilo je to što je set trajao dva minuta duže, a Bugari su postigli poen manje. Treći set doneo je malo više uzbuđenja malobrojnoj publici u Pionim samim tim što je trajao čitavih pola sata. Kuba ga je dobila ali je Bugarska ovog puta bila znatno übedljivija, pogotovo kada je reč o servisu. Set je

završen rezultatom 15:9, međutim, to nama više nije bitno. Sinoćni meč biće brzo zaboravljen, a mi treba da se okrenemo današnjem danu i odlučujućem susretu polufinala između Jugoslavije i Kube. Plavi su bili sinoć u Pioniru i posmatrali su svoje današnje protivnike i to u njihovom najboljem izdanju. Kako će se Jugosloveni suprotstaviti Hernandezu, Roki, Gatu, Pimijenti, Ruizu, Dijagu i ostaiima ostaje da se vidi, ah jedno je sigurno - čeka ih težak posao. Dobra vest za plave je da će Slobodan Kovač igrati su-

tra. Ako ni zbog čega drugog, onda zbog velikog iskustva koje poseduje. Alan Roka trenutno najbolji server svetske lige, zatim Ramon Gato, primač servisa takođe odhčan server, 204 cm visoki Pimijenta i naravno najbolji među njima Osvaldo Hernandez zadaće danas mnogo muka Jugoslovenima. Ipak u našem timu vlada odhčno raspoloženje, a odavno plavi poseduju kvalitet koji je potreban za pobedu nad Kubom. Uz malo sreće „fajnal-for" će postati realnost za jugoslovenske odbojkaše. 0. J.

Karioke još uvek na listi čekanja

U prijateljskom meču C. zvezda - Vardar 4:0

Pripremajući se za nastavak prvenstva, pre svcga za start u Kupu UEFA, fudbaleri Crvene zvezde odigrali su sinoć prijateljsku utakmicu s makedonskim prvoligašem Vardarem. Slavili su crveno-beli übedljivu pobedu od 4:0 (2:0), a astrelci su bili: Gojković (12.), Ognjenović (36.), Vilijans (50.) i Mićić (52.). Pred oko pet hiljada navijača Kosanović je izveo sledeći sastav: Jevrić, Dudić, Adilson (Ilić), Pecelj, Bjegović (Milošević), Bunjevčević, Ljubojević (Slović), Pantelić (Mićić), Gojković (Fumasa), Aćimović (Miljković), Ognjenović (Vilijans) Ovaj meč je s posebnom pažnjom posmatrao predsednik crveno-belih Dragan Džajić, jer ovih dana mora da donese konačnu odluku

da li će angažovati Brazilce ili ne. Spisak UEFA je već poslat, a među tih dvadeset igrača mesta, za sada, nije bilo za karioke.

Jesu karioke, ali da li su i ~pravi“: Odlučiće Dragan Džajić

Na startu siguna pobeda plavih

Pruenstvo Evrope u Italiji za košarkaše [do 22 godine): Jugoslavija - Grčka 83:72 ( 39:37)

RezultatL GRUPA A: Jugoslavija Grčka 83:72; Francuska Hrvatska (sinoć); Nemačka - Italija (sinoć). GRUPA B; Izrael - Slovenija 63:74, Litvanija -Turska (sinoć); Letonija - Španija (sinoć). Trapani - Gradska dvorana. Gledalaca: 300. Jugoslavija. Rakočević 26, Jarić 23, Varda, 15, Petrović 10, Glintić 7, Stanojević 2, Dozet, Vidačić, Obradović, Ćeranić, Nađfej, Moljević. Grčka: Harisis, Halivretas, Papanikolopulos, Mihalos, Kamariotis, Dikudis, Papalu-

kas, Carcaris, Eftimu, Despos, Pavlidis. Mlada reprezentacija Jugoslavija startovala je pobedom na evropskom šampionatu koji se igra na Siciliji, u gradu Trapani. Plavi su u prvom kolu grupe A savladali reprezentaciju Grčke rezultatom 83:72 (39:37). Prvo poluvreme naši košarkaši krenuli su grču, što je i normalno ako se uzme u obzir da je to bila prva utakmica na prvenstvu. Ipak, i u tako nervoznoj igri plavi su držali rezultatsku klackalicu tokom čitavih dvadeset minuta prvog dela. Najveći problem u tom delu igre predstavljo je veliki broj ličnih

grešaka prvog centra našeg tima Jove Stanojevića. Međutim, njegova zamena Ratko Varda je fenomenalno nadomestio neigranje svog kolege i stvari su došle na svoje mesto. Nastavak utakmice doneo je mnogo bolju igru našeg tima. Nervoza s početka brzo je nestala a dobro prepoznatljiva igra s puno kontra napada urodila je plodom. Razlika se iz minuta u minut povećavala da bi na smom Loju dostigla cifru od jedanaest poena viška. Najistaknutiji pojedinci u našoj ekipi su pre svega bili Igor Rakočević s 26 poena, dok su odmah iza njega bili

Marko Jarić s 23 kao i Ratko Varda koji je postigao 15 koševa i dao veliki doprinos igri u odbrani. Odmah posle meča trener reprezentacije, Goran Bojanić dao je izjavu; - Ovo je bila psihološki veoma teška utakmica. Potsećam vas da smo pre samo nekoliko dana izgubili od njih u Sloveniji. To je bila i najveća barijera našim momcima. Utakmica je rešena odličnom odbranom i sjajnim individualnim rešenjima Varde, Rakočevića i Jarića. ZadovoIjan sarfi prikazanim i nadam se da ćemo sutra protiv Hrvatske pružiti još bolju igru. Hrvati su u maloj prednosti budući da su duže na pripremama ali se ni mi ne predajemo - izjavio je Goran Bojanić. Plavi već danas igraju drugu utakmicu protiv reprezentacije Hrvatske s početkom u 9.30. Hrvati u svom sastavu nemaju možda i naj-

boljeg igrača Josipa Sesara, ali je zato tu predvodnik novog talasa Giriček, koga smo imali prilike da upoznamo početkom godine u mečevima Partizana i Cibone

A. Stošić

Najefikasniji: Igor Rakočević

Obradović krije adute

Seniori nastavljajn pripreme za SP

Košarkaška reprezentacija Jugoslavije ulazi u završnu fazu priprema pred predstojeće prvenstvo sveta. Košarkaši koji su na spisku selektora Obradovića, a koji su bili povređeni, polako se vraćaju u formu a samim tim i zadovoljstvo u našem taboru je primetnije. Plavi će kao poslednji filter odigrati dva susreta s selekcijom Turske u Beogradu. Prvi meč zakazan je za sutra u Pioniru. Obradović istiće da će po prvi put na parket istrčati petorka koja se najviše nametnula tokom priprema i koja ima najveće šanse da ponese veliki deo tereta i u Atini. - Svi sem Đorđevića su, manje više,

spremni za napore koji ih očekuju. Nadam se da će i naš kapiten do prve utkmaice s Portorikom biti dovoljno spreman da izađe na teren- izjavio je Željko Obradović. Drugi meč jraša reprezentacija će odigrati dan kasnije ali u zatvorenoj varijanti (kao i protiv Italijej.Posle toga plavi se sele na Ibersijsko poluostrvo gde je planu da se odigra turnir na kome će učestvovati reprezentacije Španije, Kanade i Belorusije da bi se pravo iz Španije krenulo put Atine. Selektor Obradović neće do poslednjeg trenutka saopštiti spisak s 12 igrača koji če predstavljati našu zemlju. A.S.