Učitelj
416 књижевни ПРЕГЛЕД
Лист излази три пут месечно на табаку и по, под уредништвом Кузмана Миловановића, а у уређивачком су одбору; Јов. Марић, Танасије Костић, Ђока Милић, Ђ. Михаиловић и Мита Ђорђевић учитељи. Рукописи шаљу се уредништву, а претилата и огласи: администрацији „Школског Одјека“ у Нови Сад. Цена је листу за "Србију, 9 динара на годину.
Препоручујемо пажњи својих другова овај лист, у коме ће 'поред одабране лектире наћи увек и тачна обавештења о животу и кретању наше браће учитеља у старој Војводини и Банији.
Ивк.
Пољопривредни календар. за просту 1897 годину — Издање „Српског Пољопривредног Друштва“ — уредио Д. М. Спасић. година ХУ.
Петнаест је година, како Српско Пољопривредно Друштво пружа _у руке овај корисни пољопривредни календар. Петнаест је година, како кроз ову корисну књигу улазе у народ корисне поуке из свију грана Пољске цривреде. :
Календар је књига, која је најчешће у рукама писмена пољопривредника, па кад је тако, у њему треба да су најразноврсније поуке из свега онога, што пољопривреднику треба. И овај календар, као и прошле године уређен је тако, да у њему има разноврсног материјала и поука, које су корисне пољопривреднику. Тако у овом календару има: сем календарског дела и свега осталог што иде уз календар, још и бележник за сваки месец; а и месечни радови свакога месеца. Сем тога налази се и ова корисна садржина:
1. Користи од Земљорадничких задруга.
9. Како да увећамо принос њива.
3. О гајењу воћних пирамида (са, сликама).
4. Важнији начини орезивања лозе (са сликама).
5. Омрча (њена важност са шумског и пољопривредног гле„дишта). |
6. Зазимљивање и изимљивање говеда.
7. Нешто о одгајивању ждребади.
8. Жиропађа и синови (приповетка са пољопривредном теден-
цијом о пропадању задруга). 9. Подаци и таблице из свих грана пољске ; привреде. 10. Извод из закона о шумама. 11. Пољопривредни заводи и установе. 12. Српске пољопривредне књиге и новине.
| ЕМ |
а