Učitelj
80 У чтиткељ
ин
борци, које са пута да послуже струци и народу ништа није могло да омете до смрти. Мир нека је пепелу њиховом.
Допунски испити. — Учитељи стране народности, који су свршили учитељску школу пре 1918. г. а наше их је Министарство Просвете поставило за наставнике, дужни су да. полажу испит из нацаоналне групе предмета, који ће бити у октобру т. г. Пријаве се примају до 90. септембра т. г.
Надзорничко питање. — Због штедње, овогодишњим бучетом наређено је, да се досадашњи број школских надзорника смањи за 66 Како би овим школски надзор био онемогућен, у Министарству Просвете носе се мишљу, да место ових редуцираних надзорника поставе исто толико управитеља школа чија ће дужност бити иста као и надзор ничка. И из овога се види, како се на просвети не може и
не треба штедети. Вуј. Петковић.
Штампарске грешке. — У последњој свесци за мај мес. пр. године. На стр. 658 горе, при крају четвртог реда стоји; „без да је његов дух ит.Д. Међутим треба без размишљања. После тачке треба да стоји: Несвестан да је:
На истој страни у средини: „Али ни то није сугестија“. Треба после али изоставити „Ни“.
Стр. 661. у последњој реченици другог одељка стоји: „Међутим појава одлучно...“ Треба место; „одлучно“ „одлучног“. На стр. 668 при крају последње реченице одељка у средини место „обичну“ треба „обилну“.
На истој страни у последњој реченици при дну недовршену реч „спро“ треба да замени реч „спроводи“.
На завршетку члан на стр. 675. у претпоследњој реченици место „могуће“ треба да стоји „немогуће“, а у последњој реченици место „претерано“ треба „претежно“.
(Пн
Власник за Учиит. Удружење Уредник Ј. С. Учитеља МИХ. М. СТАНОЈЕВИЋ ВЛАДА К. ПЕТРОБИЋ Смиљанићева 35. Београд