Žena
се опет поспе бибером, на то долази опет слој пасуља и тако редом док се суд не напуни. Одозго се мете неколико лаворовог листа, добро се притисне, затим се успе добро винско сирће, а најпосле се успе фини зејтин оприлике 1'% центиметар високо. Суд се чврсто увеже, и такав се зелени пасуљ може доста дуго очувати. Тај се пасуљ помешан са сирћетом и зејтином употребљује као и свака друга салата. Када вадимо пасуљ из суда, морамо га вадити дрвеном или стакленом кашиком, јер се иначе заостали пасуљ лако поквари. Загорело кужињско тосуђе. Кад кухињско посуђе загоре, најлакше се опере, кад се загорело место прво добро покваси врелом водом или врелим цеђом, али тако, да не остане течност. Затим се на загорелим местима мете соли и добро се изриба. Тако се посуђе најлакше очисти, а глазура и алаји остану неповређени.
Уске рукавице да трошмримо. Кад хоћемо уске кожње рукавице да проширимо, увијемо их добро и чврсто у белу мокру крпу и оставимо их тако неколико сати. Кад после извадимо рукавице, онда се оне могу лако проширити. Како да отеремо руке од разног воћњег сока. При укувавању воћа и зеља остају често мрље на рукама, које можемо најлакше отклонити овим начином. Чим смо ољуштили воће, умочимо руке у хладну воду, метимо комад натопљен-сумпором на топло огњиште и држимо мокре руке са свим близу над концем од сумпора, који сагорева. Мрље ће одмах нестати, а ако још што остане на рукама треба то поновити. — Има и други начин, како да отклонимо те мрље, нарочито са ноката и испод ноктију. Кад исцедимо лимун не треба бацати кору него је треба оставити поред сапуна. Када перемо руке треба прсте добро истрти са унутарњом страном исцеђена лимуна. Тај јаки сек продре испод ноката и спере све мрље.
Како да тоступамо са китобраном Р Коликоће
нам трајати кишобран зависи од тога, како поступамо со
њим; Никад не треба оставити мокар кишобран усправљен, јер ће сва влага да оде доле, и онда доњи крај дрвета труне, а гвожђе рђа. Није добро ни када се мокар кишобран разапне и постави на држак, да се осуши. Мокар кишобран
"~