Pokret

308

туче из сигурне позиције у аут. У 5. минуту пеналти шротив Адмире, непскоришћен. Игра је отворена, али док Јединство форстра своје нашаде, Адмшра игра, Растргано "као да не може да се снађе. Најзад, у 19. минути, Пијаде даје први гол, После неколико минута гужва пред голом Адмире и лопта бива опет убачена, у гош.

0:2.

Публика је одушевљена, гласним узвицима она, бодри играче, који тиме подстрекнути наваљују све више. Најзад, после неколико навала, Атанацковић сјајним шутом повишава резултат на 0:83. Али тада се Адмира, која се била изгубила, опоравља и одлучно почиње да наваљује, док не успе Ширлу да да први тол за своје. Неколико минута касиије Кох даје други гол — 2:38. После неколико оштрих напада које је добро држао, Михаиловић испушта једну слабу лопту у гол. Адмира је изједначила. (а тим резултатом иде се на одмор.

У другом полувремену играчи Адмшре се показују као првокласни, комбинације почињу доносити плода, осећа се надмоћност гостију над домаћима, Једитство напушта комбиновану игру и почиње да игра на продоре.

Одмах за првих 15 минута, Адмира даје два, гола, (Штирл и Клима), Јединство покушава да, игру одржи отворену што му и успева, али невероватан пех пудача на гол даје да се резултат поправи тек у половини: Тодоровић силно продире кров одбрану и даје последњи гол те игре, и несумњиво најлешши гол дана. Пред сам крај, Спасић пи Атанацковић бију поред празног гола у аут.

=

Јединство може бити задовољно својим успехом, јер Ни овогодишњи бечки фаворит Виена није успео дати Адмара четири гола.

Михаиловић на голу био је нешто мало несигуран, што се да објаснити тиме што му је то прва интернационална утакмица. Бековски пар одличан,

Марјановић је нешто бољи од Дравића, али временом они ће бити најбољи бековеки пар. У халфлинији добар само Томашевић. Пешић није ва, крилног халфа а Јоцић је сувише груб. У навали десно крило није задовољило. Остали добри.

Са оваквим тимом Јединство има, врло лепу будућност. Са њиме се мора одсада озбиљно рачунати.

Адмтра нас је тога дана могла задовољити тек у друтом полувремену када је дала игру коју смо зимус од ње видели. У првом полувремену играли су растртано и слабим темпом. Тек су доцније завладали игром. Визер на голу није био особито сигуран. Бекови добри, особито леви. Халфлинија одлична, добро одузимање, веза са навалом, одлична игра главом. Кох у центахалфу врло добар. У навали најопаснији лево крило Јанда, од спојки бољи Штрл. Центар, Клима, одличан играч са свима особинама, центра, брзо носи, одлично дриблује, добро дели, Десно крило слабо.

Судији Г. Ружићу ово је била једна од најбољих утакмица,

Друга дам. Лако- Атлетски Мититг, Други дан, у недељу пре подне, одржан је на игралишту Југославије, у оквиру шрославе, алко-атлетски митинр. Одржане су ове тачке: Трчање. ђ 400 метара: · 5 1. Д. Поповић — 1. А. К, Шумадија. 2. Јањић — 5 .0. К. Шумадија. 1500 метара:

Тривунац — Л. А. К. Шумадија,

Ка ошто се види, све је шрве награде однела 1. А. К. Шумадија, што је од овог младог клуба за сваку хвалу.

Ри.

Адмтра— Југославија 6:2 (2:0) Као гост на прослави Једитства играла, је,

у недељу 25. маја, Југославија са Адмтшрон,

покрет

Југославија. је изашла са 4 резерве: Петковићем, Јовановићем, Св. Марковићем и Отакићем. Адмира је изашла, са тимом (иотим као дан раније. Одмах по првом удару осетило ов да је Адмира много, ако не боља, а оно агресивнија, а и на играчима опажа (се да су одлучнији. У почетку Југославија има читав низ згодних ситуација за пуцање, али навала, потпуно неуиграна, не искоришћује ни Једну једину. Игра, и поред Адмириног очевиднот шреимућства, остаје апсолутно отворена. Но зато ипак Рунге успе да се пробије кроз одбрану и, користећи се индиспонираношћу Немеша, даје два гола за своје. ред сам крај полувремена лево крило Југославије, (Оисмилх, туче поред шразног гола у аут.

У другом полувремену Адмира је надмоћнија у сваком погледу. Бечлије играју неко време класни футбал, и постављај урезултатл од 4:0. Комбинаторна, игра, игра главом и особито фер игра главне су одлике,

Навала, Југославије игра без везе. Ђурић и Ђорђевић мењају места. Учестају затим навале Југославије, док Фоци ве скриви пеналти, из кога, Петровић даје први гол. До краја игра потпуно отворена. Начевић Даје још један гол за у2г0слљавију и крајњи резултат остаје 6:2,

Адмтра нам је овога дана. дала првокласну игру. Задовољили су сви. Ове особине које су имали првога дана, показали су, али знатно јаче. Особито добри леви халф, лево крило, центар и полудесно, који је дао 4 гола,

Код Југославије одлични Ивковић и Махек; Ђорђевић у навали био је врло добар. Немеш на голу несигуран; од 6 голова бар три иду на његов рачун, Мартић и Ђорђевић у халфлинији прилично слаби. У навали релативно слаб Лубурић, ваљда зато што није познавао нове играче,

Судија Г. Јоксић местимично добар 42 местимично врло слаб. Корнери 0:4. Публике леш број.

ХАЗЕНА Београд—демун 18:0.

Као предигра утакмици Адмира п Југославија – одржана је горња утакмица која се евршила лаком и сигурном победом Београда. Земун је заступала, једина дружина хазене Витез. Витез све више напредује. Тим Београда био је Љ. Јовановић (Ј.), Д. Ђаја (Б. 6. К.), Живојиновић (Б. 6. К.), Хапић П 0 (Ј.), Д. Поповић (Б. 0, К.), М. Ружић (Ј.), Е. Јовановић (Б. 6. К.).

Јовановићева на голу није имала никаква посла. Бек Душица Ђаја била је сигурна. Са, успехом је заменила Ристићеву. Од халфова, који су врло добри, Хаџићева боља. У наВали оба крила на висини. Г-ца Ружић на центру није сасвим задовољила; мада добро води и врло добро пуца на гол, ипак 66 ради довољно у вези; овога пута апсолутно није играла ба десним крилом. Иначе одлична играчица, наш толтетер Г-ца Деса Поповић била је потпуно одсечена. Сваку лопту морала, је сама да ствара себи и сама да се пробија кроз одбрану, тако да је, нервирана, изгубила прецизност свога шута, и слала оштре лопте све крај гола.

Голове дали Г-це Е. Јовановић 11,

Поповић 1. ВЕСТИ ИЗ ЗАГРЕБА

Пошто је Београд успоставио везе између наше земље пи 'Маџарске, загребачки клубови Конкордија и Грађански заказали су читав низ утакмица са бољим пештанским клубовима. Тако гостују у времену од 24. маја до 9. јуна У. Т. Е., Вашаш и Б. Т. Ц. (Будамешти Торна Клуб).

АУТОМОБИЛИЗАМ Шрве овогодишње аутомобилске трке одржаће се на

Видов-дан, 28. јуна, на клупској писти На Бањици. У шрограму су трке разних категорија лаких и тешких аутомобила.

М. Ружић би Д.

~

Ауто-клуб приређује трке спортских кола на стази Горњи Милановац—Бањица, у свему око 120 км. Пут води преко Рудника, Аранђеловца, Младеновца, Авале, и улази св право на писту. “

Т. Радован Оаватић, победник најдуже трке у Београду, одлази са својим колима, марке А лфа-Ромео, на аутомобилоке трке од 6 дана, које се приређују ових дана у Румунији,

+

У августу месецу видећемо прве интернационалне аутомобилске трке у Београду. Учестоваће вероватно такмичари из Беча, Прага, Пеште ит. д.. И